Gyvenimas Santa Poloje

Ką pamatyti ir nuveikti Santa Poloje?

Kur yra Santa Pola?

Santa Pola yra pakrantės miestas Alikantėje (Valensijos bendruomenė), esantis Ispanijos Levantės regione, vadinamoje Costa Blanca Sur. Šiaurėje ir pietuose jis ribojasi su Elčės miestu, trečiu pagal gyventojų skaičių Valensijos bendruomenės miestu.


Jame yra apie 53 km ilgio213 km ilgio pakrantės, keli paplūdimiai ir gamtiniai objektai, pavyzdžiui, Las Salinas ir Cabo de Santa Pola.


Jis yra vos už 15 minučių kelio nuo Alikantės-Elčės oro uosto, esančio El Altete, ir turi labai gerą susisiekimą N-332 keliu ir A7 greitkeliu, jungiančiu visą Viduržemio jūros pakrantę.

play

Kodėl verta gyventi Santa Poloje?

Kodėl verta gyventi Santa Poloje?

Saulė ištisus metus

Gyventi Santa Poloje - tai mėgautis Viduržemio jūros regiono gyvenimu, saule ir paplūdimiu.

Vidutinė temperatūra vasarą siekia 26º, o žiemą - 14º, o Viduržemio jūros klimatas ir nedidelis kritulių kiekis lemia, kad saulėtomis dienomis galite mėgautis praktiškai ištisus metus.

Miesto paplūdimiai ir natūralūs kraštovaizdžiai

Mėgaukitės tiek miesto paplūdimiais su krantine promenada šalia miesto, tiek natūraliais kraštovaizdžiais. Tarp jų - Santa Polos kyšulys, nuo kurio atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai iš švyturio apžvalgos aikštelės, arba natūralus rožinių flamingų gamtos reginys druskinėse.

Paplūdimio vieta, gyva ir žiemą

Paplūdimio vieta, gyva ir žiemą

Kadangi tai gyvenamoji turistinė vietovė, vasarą ji pasiekia piką, o daugiau nei 33 000 gyventojų pasipildo gyventojais iš aplinkinių miestelių, didžiųjų miestų, pavyzdžiui, Madrido, arba tarptautiniais gyventojais.


Vis dėlto Santa Poloje galima gyventi ištisus metus, nes ir žiemą ji toliau gyvena istoriniame centre, kuriame dominuoja Castillo-Fortaleza, su paslaugomis, parduotuvėmis ir restoranais, kuriuose galima mėgautis jūros gėrybėmis paremta gastronomija.
Taip pat pasiūla plečiasi prekybos ir laisvalaikio centruose, pavyzdžiui, Polamax, kuriame įrengti kino teatrai, Gran Alacant, esančiame už kelių kilometrų nuo centro, to paties pavadinimo gyvenamajame rajone, arba Pola Park pramogų parke.


Ateikite gyventi į Santa Polą, jei norite pasimėgauti jūra ant jūros kranto mažame miestelyje, kuris sugebėjo modernizuoti save neprarasdamas savo, kaip žvejų kaimelio, esmės.


Santa Pola taip pat yra paplūdimių vieta.

Ką pamatyti Santa Poloje?

Santa Polos uostas

Santapolos uostas laikomas vienu svarbiausių Ispanijoje Viduržemio jūros regione ir daugiausia yra skirtas žvejybai, sportiniams laivams statyti ir sūdymui, nes įsikūręs šalia druskos plotų.

Nepraleiskite žuvies aukciono, kuris darbo dienomis nuo 16:00 iki 19:00 val. nemokamai vyksta La Lonja. Jame parduodamos visos šviežios žuvys ir jūros gėrybės, kurios kiekvieną dieną atplaukia į uostą ir kurių taip pat galite nusipirkti tiesiai iš šalia uosto esančių prekystalių.

Taip pat galite pasivaikščioti Jūrų promenada, nuo kurios galite grožėtis mažais ir vidutinio dydžio laivais, o restoranuose mėgautis jūrų virtuvės patiekalais, gerti gėrimus kavinėse arba apsipirkti.

Jūrų promenada taip pat yra puiki vieta pasivaikščioti Jūrų promenada.

Santa Polos uostas

Santa Pola švyturys

Santapolos švyturys yra to paties pavadinimo kyšulyje, ant XVI a. sargybos bokšto, vadinamo Ataloya. Dėl savo padėties ant uolos viršaus iš čia atsiveria panoraminis vaizdas į visą Santa Polos įlanką, Alikantę ir net Tabarkos salą

Jei pasiseks ir nebus debesų, galėsite matyti net Cerveros kyšulį ir Isla Grosa salą pietuose, o rytuose - Kalpėje esantį Peñón de Ifachą.

Šį kyšulį taip pat labai mėgsta parasparnių sporto entuziastai, todėl prie gamtos reginio galima pridėti ir šių parašiutininkų skrydžius virš kalno.

Santa Pola švyturys

Santa Polos miesto paplūdimiai

DaugiauMinusas Informacija

Miesto centre rasite septynis paplūdimius su visomis paslaugomis ir smulkiu auksiniu smėliu, kuriuos galima pasiekti pėsčiomis iš miesto gatvių. Pietuose esantis Tamarit paplūdimys, pažymėtas mėlynąja ir ekologinio paplūdimio vėliava, yra daugiau kaip 800 m ilgio ir 98 m pločio, jame pamatysite senąją druskos prieplauką

Toliau yra Playa Lisa ir Gran Playa, pastarasis yra prieinamas, o jų bendras ilgis - daugiau kaip 2 km, plotis - nuo 30 iki 55 m. Dėl seklių vandenų paplūdimiai puikiai tinka vaikams. Čia taip pat pamatysite burlenčių ir kitų buriavimo sporto šakų entuziastų, nes čia įsikūręs klubas "Club Windsurf Área".

Centre yra Playa de Levante, į kurią galima patekti, kurioje veikia belaidis internetas ir kuri nuo 1987 m. pažymėta mėlynąja vėliava. Jis tęsiasi pusę kilometro tarp uosto ir Santiago Bernabéu paplūdimio, taip pat turinčio mėlynąją vėliavą, beveik kilometro ilgio smulkaus smėlio paplūdimio.

Tęsdami kelionę miesto paplūdimiais į šiaurę, rasime Playa Varadero ir Santa Pola del Este paplūdimius, abu su mėlynąja vėliava ir visomis paslaugomis.

Santa Polos miesto paplūdimiai

Natūralūs paplūdimiai

DaugiauMinusas Informacija

Santa Poloje taip pat yra keletas natūralių paplūdimių, esančių šiek tiek toliau nuo miesto aplinkos. Pietinėje dalyje rasite Playa La Gola paplūdimį ir nepaliestą El Pinet paplūdimį, esantį šalia Las Salinas gamtos parko, abu su smulkiu smėliu, kurį galima pasiekti tik pėsčiomis.

Kita vertus, šiaurinėje teritorijoje ir po Santa Polos kyšuliu galite maudytis Calas de l'Aljub paplūdimyje, esančiame didelės vaizdinės ir aplinkosauginės vertės teritorijoje, Bancal de l'Arena arba Calas del Cuartel, puikiai tinkančiuose nardyti, kuriuose taip pat yra Caleta dels Gossets, Santa Polos šunų paplūdimys.

Galiausiai miesto pakraštyje, besiribojančiame su Elčės paplūdimiais, yra Playa de la Ermita, kur, be nedidelės koplytėlės, davusios jai pavadinimą, už kelių metrų yra Cueva de las Arañas su Uolų tapyba, paskelbta pasaulio paveldo objektu kartu su kitomis Viduržemio jūros lanko vietovėmis.

Natūralūs paplūdimiai

Santa Pola Druskos ežerai

DaugiauMinusas Informacija

Vienas iš įdomiausių Santa Polos gamtos vaizdų - tai jos pelkės, paskelbtos tarptautinės svarbos vietove.

Santapolos druskingų ežerėlių gamtos parką sudaro įvairūs tvenkiniai, užimantys 2,5 hektaro plotą, kuriuose galima pamatyti rožinius flamingus ir eršketus, besimaitinančius smulkiomis žuvimis ir bestuburiais.

Jais galima pasivaikščioti įvairiais takais ir eiti dviem tam tikslui įrengtais maršrutais: Geltonuoju maršrutu: Pinet ir Raudonuoju maršrutu: Playa del Tamarit, kuriuos lengva pasiekti ir nėra labai sudėtinga pereiti.

Santa Pola Druskos ežerai

Kaip nuvykti į Santa Polą?

1

Keliu

Santa Polą su likusia pakrante jungia nacionalinis kelias N-332. Ji yra visai netoli greitkelio AP-7, jungiančio visus Viduržemio jūros regiono miestus.

.

2

Lėktuvu

Vos už 15 minučių kelio nuo Alikantės-Elčės-Miguelio Hernandezo tarptautinio oro uosto, vieno pagrindinių Ispanijos oro uostų, iš kurio atvyksta keleiviai iš visos šalies ir šimtų užsienio miestų.

3

Jūra

Miestas turi uostą, įsikūrusį pačiame miesto centre, kurio pontonai padalyti tarp žvejų prieplaukos ir Club Náutico, vieno svarbiausių provincijoje, kuriame švartuojasi 510 laivų iki 15 m ilgio. Be jūrinio turizmo traukos objekto, klube veikia buriuotojų ir burlenčių sporto mokyklos bei vasaros stovykla su irklenčių, baidarių ir burlenčių sporto užsiėmimais vaikams ir jaunimui.


.

4

Viešuoju transportu

Į Santa Polą galima nuvykti viešuoju transportu - iš netoliese esančių miestų, pavyzdžiui, Alikantės, Elčės ar oro uosto, kursuoja autobusai, kuriais galima nuvykti į Ispanijos šiaurėje, pietuose ar šiaurėje esančias vietoves.

Oficialios svetainės, kuriose rasite daugiau informacijos
apie Santa Polą:

Turizmas
Santa Pola

Santa Polos rotušė
Santa Pola

Ar norite gauti daugiau informacijos?