Guardamar del Segura

Ką pamatyti ir nuveikti Guardamar del Segura?

Kur yra Guardamar del Segura?

Guardamar del Segura, dar vadinamas tiesiog Guardamar, yra pietinėje Kosta Blankos pakrantėje, maždaug 16 tūkst. gyventojų miestelio pavadinimas kilo nuo greta tekančios Seguros upės.

Palei miestelį nusidriekę 11 kilometrų ilgio paplūdimiai, dėl jų ir dėl palankaus klimato, teikiamų paslaugų įvairovės Guardamar del Segura yra labai patrauklus užsienio šalių gyventojams.

play

Kodėl verta gyventi Guardamar del Segura?

Kodėl verta gyventi Guardamar del Segura?

Nedidelis paplūdimio miestelis

Jeigu norite gyventi mieste prie jūros, bet norite išvengti didmiesčių, Guardamaras - kaip tik jums.

Jis nėra per didelis, tačiau turi daugiau nei dešimt kilometrų paplūdimio, be to, pasižymi turtinga ekologine aplinka, pasižyminčia dideliu gamtos grožiu.

Orai Guardamar del Segura: saulė ištisus metus

Guardamar del Segura pasižymi geru klimatu ir 300 saulėtų dienų per metus.

Dėl vidutinės temperatūros ir švelnių žiemų kiekvieną metų mėnesį galite pasimėgauti atviru oru, pasivaikščioti ar užsiimti įvairiomis sporto šakomis.

Gastronomija Guardamar mieste

Gastronomija Guardamar mieste

Guardamar del Segura rasite daugybę restoranų, kuriuose patiekiami įvairių šalių nacionalinės ir tarptautinės virtuvės patiekalai. Šio regiono gastronomiją reprezentuoja du vietiniai produktai - sora ir jūrinė krevetė:


 • Sora de Guardamar - tai nedidelė raudona paprika su saldžiu rutuliuku, kuri suteikia skonio ir aromato ruošiant ryžių patiekalus.

 • Gvardamaro jūros krevetės, turinčios būdingą trispalvę uodegą: violetinę, raudoną ir geltoną, žvejojamos Seguros upės gėlo vandens ir Viduržemio jūros sūraus vandens santakoje.

Kiekvienais metais nuo 2005 m. Guardamar del Segura mieste vyksta "Setmana Gastronòmica de la Nyora i el Llagostí", kurį organizuoja atrinkta restoranų grupė, priklausanti Guardamaro restoranų asociacijai, bendradarbiaudama su miesto tarybos Turizmo departamentu.

Šią savaitę dalyvaujantys restoranai tiek pietų, tiek vakarienės metu siūlo platų degustacinį meniu, į kurį turi būti įtrauktas patiekalas su ñora ir kitas patiekalas su krevetėmis.

Kopos, gamta, jūra

Golfo aikštynai Guardamar del Segura

Guardamar del Segura savivaldybės teritorijoje nėra golfo aikštynų. Tačiau apylinkėse yra 11 golfo klubų. Artimiausi yra šie: "Golf La Marquesa", esantis gretimame Rojaleso mieste (4,7 km), "Greenlands Golf" (9,5 km) ir "La Finca Golf - Golf Quara" (12,4 km).

"Golf La Marquesa", esantis gretimame Rojaleso mieste (4,7 km), "Greenlands Golf" (9,5 km) ir "La Finca Golf - Golf Quara" (12,4 km).

Kopos, gamta, jūra

Daugia gamta šalia kranto gali pasigirti ne visi miestai. Guardamar del Segura mieste jūsų žinioje yra 800 hektarų natūralios teritorijos, kurią sudaro kopos ir pušynai paplūdimio pakrantėje. Tai puiki vieta vaikščioti pėsčiomis ar važinėti dviračiu ir mėgautis sveiku gyvenimu, kurį suteikia gyvenimas arti gamtos Viduržemio jūros širdyje.

Sportas Guardamar mieste

Sportas Guardamar mieste

Guardarmare yra įvairių viešų objektų, kuriuose galima užsiimti įvairiomis sporto šakomis, tarp jų:


 • "Marina de las Dunas" prieplauka. Įsikūrusi prie Seguros upės žiočių į Viduržemio jūrą, ji yra vienintelė prieplauka Guardamar del Segura mieste. Čia galima užsiimti įvairiomis vandens sporto šakomis (buriavimu, burlenčių sportu, vandens slidėmis, baidarėmis ar motorinėmis valtimis). Galite lankyti nardymo, buriavimo valtimis ar burlenčių sporto kursus, dalyvauti Jūreivystės klubo organizuojamose žvejybos varžybose ir regatose.


 • Sporto kompleksas "Las Rabosas". Jame yra trys futbolo aikštės, viena iš jų - su modernia dirbtine žole, ir lengvosios atletikos trasa.

 • Savivaldybinis sporto centras "Palau Sant Jaume" Įsikūręs už 20 metrų nuo paplūdimio ir už 30 metrų nuo Pinados ir kopų. Jame yra 2 daugiafunkcinės patalpos, skirtos kovos menams praktikuoti, svarmenų salė ir centrinė dengta aikštelė su uždarų patalpų futbolo, krepšinio, tinklinio ir badmintono įranga. • Savivaldybės sporto centras ir baseinas. Jame yra 4 teniso kortai (greita danga), frontonas, 2 padelio teniso kortai, 2 daugiafunkciniai sporto aikštynai (2 krepšinio ir 2 uždarų patalpų futbolo aikštelės) ir 3 lauko baseinai.

 • Šildomas savivaldybės baseinas "Manel Estiarte". Jame yra aštuonių takelių 2x25 m ilgio baseinas, kuriame mokomasi plaukti, užsiimti vandens gimnastika ar vandensvydžio treniruotėmis.

Ką pamatyti Guardamar mieste?

Guardamar del Segura I paplūdimiai

Dėka 11 kilometrų ilgio paplūdimių, Guardamar del Segura mieste turite daugybę galimybių mėgautis jūra ant jūros kranto. Visi jie yra smulkaus auksinio smėlio, vieni apsupti laukinės gamtos, kiti - miesto centre su visomis paslaugomis.

Viena vertus, turite Centro paplūdimius ir La Roqueta - du miesto paplūdimius, jei norite būti netoli miesto ir lankytis jo restoranuose, kavinėse, parduotuvėse ar pasivaikščioti promenada, šurmuliuojančia vasarą ir šiek tiek ramesne žiemos mėnesiais bei esančia visai netoli garsiojo Reinos Sofijos parko.

Į šiaurę nuo Seguros upės žiočių yra didysis Tossals paplūdimys - daugiau kaip 1,6 km ilgio nudistų paplūdimys, visas iš smulkaus smėlio, esantis į šiaurę nuo Seguros upės žiočių.

Guardamar del Segura I paplūdimiai

Guardamar del Segura II paplūdimiai

Kitas paplūdimys gamtos apsuptyje, esantis į pietus nuo žiočių, yra Playa del Vivers, pažymėtas mėlynąja vėliava ir apsuptas augmenijos bei pušynų. Aplink esančiose kopose taip pat galite aplankyti islamiškojo kalifato Rabitos archeologines vietas ir finikiečių miestą La Fontetą.

Toliau, į pietus, yra Babilono paplūdimys, turintis daugiau nei kilometrą auksinio smėlio ir pasižymintis žemais namukais, kuriuose XIX a. pabaigoje įsikūrė pirmieji poilsiautojai.

Pietinėje miesto centro dalyje rasite Mėlynąja vėliava pažymėtą apie 1,5 km ilgio Monkajos pliažą, labai ramią, pušynų apsuptą Playa del Camp ir tarp kopų įsikūrusį Ortigueso pliažą, kuriame galėsite mėgautis jūra gamtos apsuptyje.

Ortigueso pliažas.

Guardamar del Segura II paplūdimiai

Pušyno parkas ir kopos

DaugiauMinusas Informacija

Pinada de Guardamar del Segura, paskelbta Bendrijos svarbos teritorija, yra viena iš būdingiausių miesto vietų. Tai kopų miškas, užimantis 800 hektarų savivaldybės teritorijos, kuriame auga medžiai, yra tyrų paplūdimių ir net archeologinių radinių.

Jo apželdinimas XIX a. pabaigoje pavertė jį vertinga pušų, eukaliptų, palmių ir kiparisų miško teritorija, kurią galima aplankyti pėsčiųjų ar dviračių maršrutais. Tarp jų yra Alfonso XII parkas, kuriame yra 8 km ilgio paprasti takai visai šeimai

Šioje vietovėje taip pat yra dvi Guardamaro archeologinės vietovės, dėl savo istorinės reikšmės laikomos kultūros paveldo objektais. Tai Rábita Califal, islamo mečetė, ir Fontenta, finikiečių laikotarpio uostamiestis. Du lobiai, kurie paplūdimio paplūdimio papėdėje papildo unikalią gamtos erdvę.

Pušyno parkas ir kopos

Reinos Sofijos parkas

Kita žavingiausia Guardamar del Segura vieta neabejotinai yra Reinos Sofijos parkas, esantis pačioje miesto širdyje ir visai netoli paplūdimių. Tai natūrali gamtinė aplinka, kurioje lankytojai laisvai gyvena su voverėmis, vėžliais, povais, antimis ir gulbėmis, mėgaujasi lapuotų medžių šešėliais ir ramybe tvenkinių bei mažų krioklių tyloje.

Galima pasivaikščioti jo pėsčiųjų takais ir mediniais tilteliais, atsipalaiduoti ant jo kalvų ar išgerti kavinėje, o su vaikais pasivaikščioti sūpynių parke.

Nepamirštama vieta, kurioje taip pat siūloma kultūrinė programa su muzika po atviru dangumi jos auditorijoje, kuri ypač aktyvi vasaros sezono metu.

Reinos Sofijos parkas

Kitos Guardamaro gamtos vietovės

DaugiauMinusas Informacija

Be šių erdvių, nuostabią gamtinę Guardamar del Segura aplinką sudaro:

 • Seguros upės žiotys. Gola del Segura ir jos galutinis ruožas iki Viduržemio jūros yra viena iš pietų Valensijos pelkių, kurioje galima pamatyti daugybę vandens paukščių, pavyzdžiui, pilkųjų garnių, naktinių garnių ar stintų.

 • Lagunas de La Mata ir Torrevjejos gamtinis parkas Dar viena pelkė, kurios plotas 3700 ha ir kurioje yra svarbus paukščių, tarp jų flamingų ir juodagalvių grundalų, rezervatas. Ji užima Guardamar del Segura, Torrevieja, Los Montesinos ir Rojales savivaldybes. Parką galima aplankyti pėsčiomis, dviračiais arba jodinėjant žirgais. Jame yra informacijos ir aiškinimo centras su didele grafine ekspozicija apie visą druskų ekosistemą.
Kitos Guardamaro gamtos vietovės

I archeologinis paveldas: Guardamaro ponia

Guardamar del Segura turi turtingą kultūrinį ir archeologinį paveldą, atsiradusį dėl skirtingų okupacijų skirtingais istoriniais laikotarpiais, pavyzdžiui, finikiečių, iberų, romėnų ir musulmonų kalifato. Svarbiausi objektai:

 • Fenikiečių uostamiestis La Fonteta (VIII-VI a. pr. m. e.), esantis prie Seguros upės žiočių.

 • Kabezo Pequeño del Estaño mūro branduolys (VIII ir VII a. pr. Kr.), Rinkonados vietovėje.

 • Kabezo Lucero nekropolis ir gyvenvietė (VI-III a. pr. Kr.). Čia 1987 m. rastas vadinamasis Dama de Guardamar - akmeninis Iberijos damos biustas su drabužiais, panašiais į Dama de Elche, datuojamas 450-350 m. pr. m. e. Jis laikomas vienu iš miesto simbolių ir saugomas Alikantės archeologijos muziejuje (MARQ).
I archeologinis paveldas: Guardamaro ponia

Kultūros ir archeologijos paveldas II: Rabida, pilis ir bažnyčia

Be to, Guardamar mieste galite aplankyti:

 • Rábita Califal de las Dunas de Guardamar (X a.), esančią Guardamar kopose, šalia Seguros upės žiočių. Tai seniausia arabų maurų gyvenvietė Ispanijoje.

 • Gvardamaro pilis (XIII a.). Ji tarnavo kaip tvirtovė, saugojusi gyventojus nuo musulmonų antpuolių. XIX a. ją beveik visiškai sugriovė žemės drebėjimas, po kurio Guardamaro miestas persikėlė į dabartinę vietą.


 • San Chame Apostle bažnyčia (XIX a.). Ji pastatyta miestelio centre po 1829 m. žemės drebėjimo, sugriovusio 1724 m. pastatytą šventyklą, kuri savo ruožtu buvo pastatyta ant kitos XIV a. pastatytos šventyklos.
Kultūros ir archeologijos paveldas II: Rabida, pilis ir bažnyčia

Guardamar del Segura muziejai

Guardamar del Segura yra 2 muziejai:

 • Gvardamaro archeologijos muziejus (MAG). Jis įsikūręs Casa de Cultura pastate. Muziejuje, atidarytame 1989 m., eksponuojamos archeologinės kolekcijos iš įvairių miestelio archeologinių vietovių. 


 • Muziejaus namai-muziejus "Inžinier Mira". Jis įsikūręs kartu su Turizmo biuru, šalia rotušės. Jis daugiausia skirtas Francisco Mira y Botella (1862-1944), miškininkystės inžinieriaus atsakingo už 1896-1930 m. vykdytą Pinada de Guardamar del Segura miško želdinimą, siekiant sustabdyti kopų plitimą
Guardamar del Segura muziejai

Šviežios žuvies aukcionai

Nuo pirmadienio iki penktadienio 10 val. ryto visuomenei atviri tradiciniai Guardamaro laivyno sugautų šviežių žuvų aukcionai vyksta Lonja Pesquera de Guardamar, esančioje Marina de las Dunas prieplaukoje ir žvejybos uoste.

Tradicinis aukciono metodas prasideda nuo didžiausios kainos, kurią aukciono vedėjas palaipsniui mažina, kol suinteresuota šalis pakelia ranką ir perka už tą kainą. Dauguma aukcione parduodamų padėklų sveria 1 kg.

Žuvų turguje kasdien iškraunama ir aukcione parduodama šviežia, aukščiausios kokybės žuvis iš Guardamaro. Pagrindinės sugaunamos rūšys yra plekšnės, jūrų liežuviai, otai, pjūklažuvės, raudonieji karosai, raudonieji karosai ir krevetės (nuo kovo iki rugpjūčio mėn.).

Pagrindinės sugaunamos rūšys yra plekšnės, jūrų liežuviai, otai, pjūklažuvės, raudonieji karosai, raudonieji karosai, raudonieji karosai ir krevetės (nuo kovo iki rugpjūčio mėn.).

Šviežios žuvies aukcionai

Kaip nuvykti į Guardamar del Segura?

1

Keliu

Guardamarą su kitais pakrantės miestais, tokiais kaip Santa Pola ar Torrevjevaja, Elčės-Alikantės oro uostu ar sostine jungia nacionalinis kelias N-332, be to, jis yra labai arti AP-7 greitkelio.

2

Lėktuvu

Guardamar del Segura yra už 25 km į pietus nuo El Alteto tarptautinio Elche-Alicante Miguel Hernández oro uosto, į kurį vykdomi tiesioginiai skrydžiai iš Ispanijos, Europos ir kitų tarptautinių oro uostų.

3

Jūra

Guardamar del Segura prieplauka vadinama Marina de las Dunas, įsikūrusi šalia upės žiočių ir Viverso paplūdimio, visai netoli miesto centro. Joje yra 500 švartavimosi vietų laivams iki 15 metrų ilgio ir teikiamos tokios paslaugos kaip buriuotojų mokykla, laisvalaikio centras, paplūdimio baras ir restoranas.

4

Viešuoju transportu

Į Guardamaro autobusų stotį važiuoja reguliarios autobusų linijos iš pagrindinių aplinkinių miestų Tiek iš Alikantės, pavyzdžiui, Orihuelos, Elčės ar Torrevjejos, tiek iš Mursijos miesto Kartagenos. Kai kurios autobusų bendrovės yra Avanza, Sigüenza, La Inmaculada arba Bam. Jei atvykstate traukiniu, artimiausia stotis yra priemiesčio traukinių stotis, kuri važiuoja iš Alikantės į Mursiją ir eina per tokius miestus kaip Elčė ar Orihuela, esančius vos už kelių kilometrų;

Oficialios svetainės, kuriose pateikiama daugiau informacijos apie Guardamar del Segura:

Turizmas
Guardamar del Segura

Guardamar del Segura rotušė
Guardamar del Segura

Ar norite gauti daugiau informacijos?