Gyvenimas Kalpėje

Ką pamatyti ir veikti Kalpėje?

Kur yra Kalpė?

Kalpė (valensiečių kalba – Calp) yra miestas Kosta Blankos pakrantėje, nuo Alikantės nutolęs apie 60, nuo Benidormo – apie 20 kilometrų, šiaurėje ribojasi su Benisa, o pietuose - su Altea.

Kalpėje gyvena apie 23 tūkst. gyventojų, miestui priklauso 13 kilometrų Viduržemio jūros pakrantės, kurioje, be paplūdimių ir įlankų, stūkso įspūdingas Peñon de Ifach uolų masyvas.

play

Kodėl verta gyventi Calpe / Calp?

Kodėl verta gyventi Calpe / Calp?

Ramus Viduržemio jūros skalaujamas miestelis

Gyventi Kalpėje - tai gyventi jūrinio skonio miestelyje, įsikūrusiame tarp jūros ir milžiniškos sūraus vandens lagūnos, žvejų palikimo.

Nors vasaros mėnesiais Kalpėje padaugėja gyventojų, jos gyventojai, tiek vietiniai, tiek jau įsitvirtinę užsieniečiai, gyvena ištisus metus ir dėl paslaugų, parduotuvių ir pramogų zonų pagyvina miestelį.

Žuvies ir ryžių gastronomija

Kalpės gastronomijai būdingi patiekalai daugiausia gaminami iš Kalpės įlankos žuvies.

Tipiški patiekalai yra arroz del Senyoret arba llauna de Calp, kurie gaminami iš žuvies, bulvių ir pomidorų.

Nepamirškite apsilankyti uosto rajone, kur prie jūros rasite daugybę restoranų, kuriuose galėsite paragauti žuvies ir jūros gėrybių patiekalų

Sporto ir golfo aikštynai Kalpėje

Sporto ir golfo aikštynai Kalpėje

Kalpėje yra Domingo Crespo municipalinis paviljonas su rankinio, krepšinio ir salės futbolo aikštele, Ifac sporto paviljonas su krepšinio, salės futbolo ir tinklinio aikštele ir Fernando Delgado municipalinis plaukimo baseinas, kuriame galima plaukioti, matrosvydžio, vandensvydžio ir vandensvydžio treniruotes.


Kalpės savivaldybėje nėra golfo aikštynų, tačiau netoliese yra kitų golfo klubų. Artimiausi yra šie: "Club de Golf Ifach" (6 km.), "Altea Club de Golf" (7 km.), "Club de Golf Jávea" (14 km.) ir "La Sella Golf" (18 km.).

Saulė ir geras oras Kalpėje

Taip pat dėl geros temperatūros - žiemą čia vyrauja švelnus klimatas, o 360 dienų šviečia saulė - praktiškai bet kuriuo metų laiku galėsite mėgautis poilsiu lauke.


Mažiausia temperatūra vasario mėnesį būna apie 16 °C, o didžiausia - 28 °C rugpjūtį. Jūros vandens temperatūra Kalpėje svyruoja nuo 14 °C žiemą iki 26 °C vasarą, o kaip ir visoje Kosta Blankoje, čia taip pat būna daugiau kaip 300 saulėtų dienų per metus.

Jums patiks gyventi Kalpėje, jei norite pasimėgauti jūra mažame saulėtame pajūrio miestelyje šalia krištolo skaidrumo Viduržemio jūros.

Jums patiks gyventi Kalpėje, jei norite pasimėgauti jūra mažame saulėtame miestelyje su pajūrio atmosfera šalia krištolo skaidrumo Viduržemio jūros.

Ką pamatyti Kalpėje?

Kalpės miesto paplūdimiai

DaugiauMinusas Informacija

Kalpe yra 13 kilometrų ilgio pakrantė, kurioje rasite daugybę paplūdimių ir įlankų, kur galėsite mėgautis saule ir Viduržemio jūra.

Populiariausi paplūdimiai yra miesto centre, pavyzdžiui, Playa del Arenal-Bol ir Playa de Levante arba La Fossa. Tai smulkaus smėlio ir ramaus vandens paplūdimiai, esantys šalia pakrantės promenados, su visomis paslaugomis ir maudyklomis, pritaikytomis žmonėms su judėjimo negalia, idealiai tinkantys šeimoms.

Kitas miesto smulkaus smėlio paplūdimys yra Cala del Morelló, kur yra archeologinės liekanos, vadinamos Baños de la Reina. To the north of La Fossa beach is also the small and quiet Cala Calaga, with sand and rounded stones.

Prie pat Puerto Blanco, pietinėje pusėje, iš kur atsiveria įspūdingi įlankos ir uolos vaizdai, yra Playa Puerto Blanco su stambiu smėliu ir žvyru ir Cala de Les Urques, šuns paplūdimys Kalpėje.

Kalpės miesto paplūdimiai

Kitos įlankos Kalpėje

DaugiauMinusas Informacija

Atvykite į Cala La Manzanera, esančią šalia įdomaus ir spalvingo pastato, vadinamo Raudonąja siena, kurį 1970-aisiais suprojektavo žinomas architektas Ricardo Bofilas, arba Playa Cantal Roig, turinčią mėlynąją vėliavą ir esančią šalia uosto, kurios ramus vanduo idealiai tinka visai šeimai.

Po Peñón de Ifach ir Princesa de Asturias promenados pradžioje yra Cala El Racó, labai populiarus tarp nardytojų, nes čia ne tik krištolo skaidrumo vanduo, bet ir vienintelis Valensijos bendruomenėje povandeninis takas, pažymėtas informaciniais stendais.

Šiaurinėje dalyje rasite Cala del Mallorquí ir Cala Les Bassetes, kuriose yra stambaus smėlio, žvirgždo ar uolų platformų.

Jei pageidaujate nepaliestų, pasislėpusių įlankų, apsuptų gamtos, turite Cala del Penyal, nudistinio pobūdžio, kurią galima pasiekti pėsčiomis iš šiaurinės uolos dalies, ir kitas, kurias galima pasiekti tik jūra, pavyzdžiui, Cala El Collao arba Racó del Corb, Cala Gasparet, žvyro ir uolų, rekomenduojamas nardymui ir žvejybai.

Kitos įlankos Kalpėje

Ifacho uola

Jeigu Kalpės miestelis ir pasižymi kažkuo išskirtiniu, tai Ifacho uolų masyvas (Peñón de Ifach) - tai daugiau nei 300 metrų nuo jūros iškilęs uolų masyvas, kurio ilgis siekia vieną kilometrą.

Šis įspūdingas uolų masyvas yra saugomas kaip Gamtinis parkas ir susiformavo atitrūkęs nuo Siera de Oltos kalnų šalies gilumoje.

Ją galima apžiūrėti apie 5 km ilgio taku, vedančiu į viršūnę ir lydinčiu jos sienose gyvenančius kormoranus ir rajas.

Viršutiniškas pasivaikščiojimas, kurio metu susipažinsite su turtinga jos fauna ir flora ir galėsite mėgautis įspūdingais Viduržemio jūros vaizdais.

Kvapą gniaužiantis pasivaikščiojimas.

Ifacho uola

Pasivaikščiojimai prie jūros ir kalnuose Kalpėje

DaugiauMinusas Informacija

Kalpėje galite mėgautis ne tik uolomis, bet ir miestą supančia gamta. Viena vertus, tai didžiulė Salinas de Calpe lagūna, užimanti 41 ha plotą miesto centre, kurioje galima pamatyti eršketus ir spalvingus rožinius flamingus, besimaitinančius jos vandenyse.

Kitas labai rekomenduojamas maršrutas - tai Benisos-Kalpo ekologinis takas, kuris driekiasi palei pakrantę maždaug 5 km maršrutu tarp uolų ir įlankų ir kuriame galite leistis į žygius su privilegijuotais jūros vaizdais, lengvai pasiekiamas ir tinkamas šeimoms.

Kita vertus, galite pasivaikščioti Sierra de Oltà, kur yra 10 kilometrų kalnų takų, arba nueiti iki Mirador del Morro de Toix, esančio šalia pakrantės, iš kur galite grožėtis jūros ir kalnų kraštovaizdžiu su Kalpės įlanka ir Montgó gamtiniu parku.

Pasivaikščiojimai prie jūros ir kalnuose Kalpėje

Kultūros paveldas

Kalpė turi patrauklų kultūrinį ir archeologinį paveldą, kurį sudaro:

  • Torre del Castellet (XVI a.). Čia galima pamatyti sargybos bokšto, kurio paskirtis buvo užkirsti kelią barbarų piratų antpuoliams, liekanas.

  • Casa Nova (XVIII a.). Ši įtvirtinta sodyba stovi ant kalvos viršūnės, kad būtų galima aplankyti aplinkines sodybas.

  • Rikardo Bofilio pastatai (XX a.). Tai 3 katalonų architekto Ricardo Bofill pastatai: Xanadú (1968 m.), La Muralla Roja (1972 m.) ir El Anfiteatro (1985 m.).
Kultūros paveldas

Kalpės muziejai

Kalpės muziejai:

  • Kalpės archeologijos muziejus Jo kolekcijoje yra eksponatų nuo Iberijos laikotarpio iki viduramžių. Jame yra archeologinių radinių iš romėnų gyvenviečių Baños de la Reina ir kitų vietovių, pavyzdžiui, Peñón de Ifach ir Tossal de Consentari.

  • Senjoretos muziejaus namai. Čia XVIII a. pastate, kuris kadaise buvo dvaras, galima pamatyti paveikslų kūrinių iš savivaldybės meninio paveldo.

  • Koko etnologijos muziejaus namai. Suformuotas tipiškame Marina Alta kaimo pastate. Jame lankytojai gali susipažinti su ekonomine veikla, kuri vyko Kalpėje praeitais laikais. Tokia veikla kaip vyndarystė, žvejyba ir žemės ūkis.
Kalpės muziejai

Atostogos Kalpėje

DaugiauMinusas Informacija

Kalpės švenčių kalendorius tęsiasi ištisus metus, išskirdamas šias šventes ir minėjimus:

  • Kovo mėn. Fallas. Kovo mėnesį "Falla del Calp Vell" komisija sodina falą, sudarytą iš didelių skulptūrų iš kartono, medžio ir kitų medžiagų, kurios vaizduoja visuomenės veikėjus ir atkartoja kasdienio gyvenimo scenas su ironiška žinute. Ši falla sudega kovo 19 d. vidurnaktį.

  • Augpjūčio mėn. Šventosios globėjos šventė, skirta Virgen de las Nieves garbei. Kasmet rugpjūčio 5 d., nuo 1940 m., Kalpės gyventojai ir svečiai švenčia savo šventąją globėją.

  • Rugsėjo mėn. Piligriminė šventė, skirta Mergelės Marijos Rokijo (Virgen del Rocío) Rugsėjo mėnesį Kalpės "Casa de Andalucía" organizuoja piligriminę kelionę nuo San Salvadoro koplyčios iki La Kometos globėjo San Chuano koplyčios.

  • Rugsėjo mėn. Šventojo globėjo ir maurų bei krikščionių šventės, skirtos Santísimo Cristo del Sudor garbei. Spalio mėnesį vyksta religiniai ir šventiniai renginiai, kuriuose derinama didybė ir pamaldumas.
Atostogos Kalpėje

Kaip atvykti į Calpe / Calp?

1

eliu

Kalpę su kitais Viduržemio jūros regiono miestais jungia Autovía AP-7, 63 arba 64 išvažiavimas, taip pat nacionalinis kelias N-332. Nuo Alikantės miesto jis nutolęs apie 63 km.

2

Skrydžiai į Kalpę. Lėktuvu

Artimiausi oro uostai: Alikantės-Elčės Miguelio Hernandezo oro uostas, esantis maždaug už 50 minučių kelio į pietus, ir Valensijos oro uostas, esantis už 1 valandos ir 20 minučių kelio į šiaurę; iš abiejų oro uostų vykdomi įvairūs nacionaliniai ir tarptautiniai skrydžiai.

3

Jūra

Jei atvykstate laivu, galite naudotis Puerto Deportivo Real Club Náutico Calpe ir Club Náutico Les Bassetes, kuriuose yra apie 400 švartavimosi vietų laivams iki 18 metrų ilgio, o Marina Port Blanc papildys pasiūlą dar apie 200 švartavimosi vietų.

4

Autobusu

Iš Alikantės į Kalpės autobusų stotį kasdien važiuoja keli autobusai. Taip pat yra reguliarios linijos iš kaimyninių miestų, Valensijos, Madrido, Barselonos ir kitų miestų. Maršrutus tikrinkite bendrovėje Alsa.

5

Tramvajumi

Kalpė su šiaurinės Kosta Blankos pakrantės miestais susisiekia Alikantės tramvajumi, kuris važiuoja nuo Alikantės iki Dénia. Kalpės stotelė yra 9-oje linijoje.


Artimiausia traukinių stotis yra Alikantės RENFE traukinių stotis. Iš čia važiuoja miesto autobusai, kurie jungiasi su Alikantės autobusų stotimi.

Oficialios svetainės, kuriose rasite daugiau
informacijos apie Kalpę / Calp:

Kalpės turizmas

Kalpės rotušė

Nekilnojamojo turto agentai Kalpėje

Nekilnojamojo turto agentai Kalpėje

Artimiausi "Esphouses" biurai Kalpėje yra jų nekilnojamasis turtas Altea, adresu Calle Raspall 2. Esphouses turi daug parduodamo nekilnojamojo turto visuose Kalpės rajonuose, paplūdimiuose ir urbanizuotose vietovėse.


Parduodame butus ir apartamentai Calpe mieste; namus, kotedžus ir vilas; bungalus ir kotedžus; žemės sklypus ir sklypus: ir kt. Galite įsigyti butą ar apartamentus Kalpėje, bet kuriame iš šių rajonų: Calpe Pueblo, Canuta, Gargasindi...


Kalpėje parduodame namus, vilas ar kotedžus bet kuriame iš paplūdimių (Calpe Playa), taip pat priešakinėje linijoje: Cala El Collao arba Racó del Corb, Cala Gasparet, Cala Les Urques, Playa Puerto Blanco, Cala La Manzanera, Playa Arenal-Bol, Cala del Morelló, Playa Cantal Roig, Cala El Racó, Cala del Penyal, Playa de Levante arba La Fossa, Cala Calalga, Cala del Mallorquí arba Cala Les Bassetes.


Taip pat galime parduoti jūsų kotedžą ar bungalovą Kalpėje, bet kurioje iš Kalpės urbanizuotų vietovių: Maryvilla urbanizuotame rajone, Los Pinos urbanizuotame rajone, Aguamarina urbanizuotame rajone, Calpe Park urbanizuotame rajone...

Ar norite gauti daugiau informacijos?