Altėja (Altea)

Mėlynas, baltomis geometrinėmis dekoracijomis puoštas Altėjos bažnyčios kupolas yra vienas iš Kosta Blankos simbolių. Pati Altėja yra įsikūrusi ant kalvos, kurios viršūnę karūnuoja baltomis plytelėmis puošta Parroquial bažnyčia. Nepakartojamas, tarsi į kekę užaugęs senamiestis suteikia provincijai ypatingo žavesio. Pasivaikščiojimą pradėti galima nuo Plaza del Covento aikštės, vėliau Pont de Montcau gatvele pasiekiant Vellaguarda rajoną. Tai – siaurų ir stačių akmenimis grįstų gatvių raizginys, pilnas apžvalgos aikštelių ir mažų pavėsinių. Per jį atvykstama į aikštę – Altėjos kultūros ir laisvalaikio centrą, kur stovi Virgen del Consuelo bažnyčia. Jos tyla ir ramybė yra pavertusi Altėją į menininkų bei amatininkų rojų, o jų parduotuvėlės ir prekystaliai yra išsibarstę po visą senamiestį. Kalvos papėdėje, tiesiai priešais jūrą, driekiasi plačios Passeig Marítimo gatvės, tarp jų ir Rey Jaime I alėja. Altėja turi 6 km ilgio pakrantę, kurioje galima rasti ir uolų, ir akmenukais nusėtų paplūdimių, tinkamų maudytis. Šalia miestelio yra Playa de la Roda paplūdimys, o šiek tiek piečiau – pagrindinis Cap de Blanch paplūdimys, susijungiantis su paplūdimiu Albir. Į Šiaurę driekiasi žvyro palūdimys Playa de Cap, kurio gale yra nedidelė juodų akmenukų įlankėlė, vadinama Cala del Soio. Kitas itin lankomas paplūdimys – Playa de L’Olla – randamas priešais tokiu pat vardu vadinamą salelę. Altėjos pakraštį žymi Mascarat viršukalnė ir kalnynas Sierra de Bernia, kur galima rasti žvyro įlankų, tokių kaip la Barreta, La Solsida ir La Galera. Sierra de Bernia šlaite randama senosios Altėjos vieta – Altea la Vella. Tai – mažytis kaimelis, perkirstas Kryžiaus keliu, kuriuo galima pakilti į kiparisais apsuptą kalvariją. Kalnynas Sierra de Bernia, kartu su savo Font del Garroferet fontanu bei senovine tvirtove yra puiki priežastis leistis į ekskursijas.

EKONOMINĖ VEIKLA:

Daugiausia turizmu ir prekyba besiremiantis miestas, nors jo soduose vis dar esama žemdirbystės liekanų, ypač Altea de Vella gyvenvietėje, o taip pat šiek tiek užsiimama ir žvejyba.

GASTRONOMIJA:

Caragols amb Ceba, Cruet de Peix y Erizos, Coca a la Lluma ir plati ryžių įvairovė.

AMATAI:

Altėja yra puikus pavyzdys kaip įsikuria amatininkai ir menininkai, kurie netgi rengia savo darbų parodas (Muestras de Artesanía), vykstančias kaimo viršukalnėje, šalia Plaza de la Iglesia aikštės. Taip pat esama daugybės parduotuvių, kuriose prekiaujama įvairiais, skirtingų gaybos būdų ir medžiagų amatinkų darbais. Verta apsilankyti vien dėl šių parduotuvių aplankymo.

MONUMENTAI:

Senamiestis; kompleksas, sudarytas iš gatvių, pavėsinių ir skoningai dekoruotų namų, kurį karūnuoja bažnyčia ir jos didžioji aikštė.

LANKYTINOS VIETOS:

Playa de la Olla, Cap Negret, la Roda ir Cap Blanch paplūdimiai. Dvi prieplaukosi. Sierra de Bernia kalnynas ir jo tvirtovė. Fontanai Fort, Garrofer ir Runar.

ŠVENTĖS IR RENGINIAI:

Vasarį Altea la Vella gyvenvietė švenčia į Santísimo Cristo de la Salud garbę. Gegužę Bellaguarda kaiminystėje minima Santísima Trinidad. Birželį Partida Cap Blanc vietovėje vienišieji švenčia į San Antonio garbę. Šv. Jono dieną birželio gale Plaza de la Iglesia aikštėjė gaminamas „kremas“ ir „abret“ perdavimas. Liepą vyksta šventės Paseo de Sant Pere alėjoje bei uoste (gyvenvietėse Altea la Vieja ir partida Cap Blanc). Rugpjūtį Partida de la Huerta vietovėje minimas San Roque, Olla d´Altea vietovėje įspūdingais fejerverkais minimas San Lorenzo, partida de los Arcos kaiminystėje švenčiama į San Isidro garbę, o partida de Barraque – į San Luis. Rugsėjį San Blas garbei švenčiami Moros y Cristainos. Santísimo Cristo del Sagrario švenčių metu senamiesčio gatvėse rengiama piligriminė eisiena. Gruodį Altea la Vieja rajone švenčiamos la Purísima šventės, o Santa Barbaros šventės vyksta tokiu pat vardu pavadinatme rajone ir jo ermitaže.

KULTŪRINĖ PASIŪLA:

Pramoginių užsiėmimų programa, realizuojama skirtinguose kultūriniuose centruose, kaip, pavyzdžiui – kultūros namuose esančiame muziejuje Museo “Navarro Ramón”, etniniame muzikos muziejuje Museo Étnico de la Música, kongresų ir parodų rūmuose Palacio de Congreso y Exposiciones bei Casa Gadea namuose.

MIESTO TURIZMO KONSULTANTAS:

Miquel Zaragoza Llorens.

SUSISIEKIMAS:

Į Altėją atvykstama atskirą įvažiavimą turinčiu greitkeliu A-7 ir 64-uoju. Taip pat –greitkeliu Nacional 332 Alikantė-Valensija, kuris kerta vosą miestą. Yra traukinių stotis Alikantė-Denija. Autobusai važiuoja visomis kryptimis.

LOKACIJA:

Altėja yra įsikūrusi įlankoje, kurią riboja viršukalnė Punta Albir ir el Morro del Toix, Marina Baja regione, visai netoli Benidorm (10 km). Iki Alikantės – 51 km.

APLANKYKITE MIESTELĮ:

Sierra de Bernia kalnynas, kuriame yra XVI a. tvirtovė, iš kurios kontroliuoti maurai. Kitos lankytinos vietos yra el Forat, la Font del Garrofert bei la Font del Runar.

SPORTAS:

Altėjoje yra dvi prieplaukos – jachtų klubas Club Náutico ir Campomanes, o taip pat ir golfo aikštynas Donas Cayo.
Regionas :LA MARINA BAIXA
Atstumas iki sostinės (kilometrais) :51
Aukštis :61
Gyventojų skaičius 2006-ųjų sausį : 21.898
Pašto kodas :03590
Telefonas :965.84.13.00
Faksas :965.84.08.24
Internetinė svetainė : www.ayuntamientoaltea.es
El. paštas : altea@gva.es

​​Flickr nuotrauka, su licenzija

  • Altėja / Butai
  • Altėja / Žemės sklypai
  • Altėja / Bungalai
  • Altėja / Patalpos verslui
  • Altėja / Privatūs namai
  • Altėja / Sodybos
  • Altėja / Viešbučiai
  • Altėja / Restoranai
  • Altėja / Kotedžai

Daugiau nei 1000 parduotų būstų per pastaruosius 10 metų

Per paskutinius 15 darbo metų aprūpinom kiekvieną savo klientą idealiu nekilnojamu turtu, ESPHOUSES įsitvirtino kaip nekilnojamo turto statymo, vystymo ir pardavimo lideris visoje Kosta Blankoje.